Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Romanya & Transilvanya & Varna Nessebar Turu

Romanya & Transilvanya & Varna Nessebar Turu

3 gece konaklama

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk
2.Çocuk
a
Romanya & Transilvanya & Varna Nessebar Turu Hakkında Genel Bilgiler

1. Gün İstanbul – Kırklareli – Dereköy

Siz Konuklarımızı belirlenen noktalarda karşılayarak seyahatimize başlıyoruz. Kırklareli Dereköy , güzergahını takip ederek Dereköy Türk sınırına varış.

2. Gün Nessebar , Varna , Shumnu , Rusçuk

Türk(Dereköy ) Ve Bulgar (Malko Tırnovo) Sınır kapılarındaki pasaport ve gümrük işlemlerin sonrası Bourgas&Nessebar otoyolu takip edilerek 1983 yılında UNESCO'nun Dünya Kültür Mirası Listesine girmiş, tarihi ve şirin sahil kasabası Nesebar'a varıyoruz ve panaromik olarak Bizans Dönemi’nden kalma Eski Metropolitan Kilisesi(İ.S.6 y.y) ve Pantokrator Kiliselerini(13-14.y.y) gördükten sonra yarımada üzerinde yer alan ve 18-19.y.y. Bulgar rönesansı döneminde inşa edilen tarihi Bulgar evlerini görüyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saat de Varna’ya yolculuk ve şehir turu; Roma Hamamı, Arkeoloji Kompleksi, Bazilika ve Katedral göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir içinde serbest zaman sonrası Shumnu ve Rusçuk gezileri yapılarak Rusçuk sınır kapısı üzerinden Tuna nehrindeki dostluk köprüsü geçilerek Bükreş’e varış otelimize yerleşme ve serbest zaman.

3. Gün Bükreş

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası şehir turu ; Zafer Takı, İhtilal ve Üniversite Meydanları, Milli Tiyatro, Çavuşesku tarafından yaptırılan dünyada Pantagon’dan sonra 2. Büyük yönetim binası olan Parlemento sarayı görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Romanya’nın her bir bölgesinden getirilmiş köy evlerinin sergilendiği Köy Müzesi turumuza katılabilirler (15 €).Şehir turu sonrası otelimize yerleşme ve serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek Yılbaşı Gala Yemeği ve eğlencesine katılabilirler.

4. Gün Bükreş-Transilvanya&Şatolar

Sabah Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Şatolar Transilvanya turumuzu yapmak üzere Sinaia Bölgesine doğru yolumuza devam ediyoruz. Yaklaşık 2-3 saatlik yolculuk sonrası doğal ve tarihi güzellikleri içinde barındıran Sinaia şehrine varıyoruz, Avrupa’nın en güzel şatolarından biri olan Peleş şatosunu ziyaret ettikten sonra Bran şehrine hareket ediyoruz ve burada Osmanlı tarihinde Kazıklı Voyvoda olarak bilinen III.Vlad'ın Kont Drakula filmlerine konu olmuş ve vampir efsanesinin doğduğu gizemli Sarayını ziyaret ediyoruz. Kısa Bir Fotoğraf molası sonrası tarihi güzellikleriyle ünlü Braşov şehrine hareket ediyoruz. Ortaçağ Alman Rokoko stilinde inşa edilmiş tarihi yapıların yer aldığı bu güzel şehirde Kara Kilise, Şehir surları, göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimiz sonrası akşam saatlerinde Bükreş deki otelimize varış ve konaklama.

5. Gün Rusçuk-Veliko Tırnovo – İstanbul

Sabah kahvaltı sonrası otelimizden Rusçuk üzerinden Veliko Tırnova’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Otantik şehir Veliko Tırnova’da kale önünde vereceğimiz fotoğraf ve yemek molamızın ardından İstanbul’a dönüş yolculuğumuz başlıyor.Stara Zagora –Yambol güzergahı takip edilerek sınır kapısına varış Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Edirne - Çorlu karayolu takip edilerek İstanbul’a varış, gezimizin sonu ve misafirlerimizin alındıkları noktalara bırakılması. Bir başka Tatilzon organizasyonunda buluşmak dileği ile hoşça kalın.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Turizm araçları ile gidiş dönüş ulaşım.
  • Oda kahvaltı 3 gece konaklama
  • Transilvanya Şatolar turu ( müze ücretleri dahil değildir).
  • Rehberlik Hizmeti
  • Seyahat Sigrtası
  • Hijyen Paketi

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Transilvanya Şatolar turu fiyatlara dahildir. ( müze ücretleri dahil değildir). Tüm Müze,Saray,Şato ve ören yeri giriş ücretleri isteğe bağlı olup katılımcılar tarafından ödenecektir.
  • Extra ve Program dışı geziler,kişisel harcamalar.
  • Yurt dışı çıkış vergisi  ( tur hareketinden önce bankaya yatırılması tavsiye edilir)
  • Schengen vize ve hizmet bedeli

  Romanya & Transilvanya & Varna Nessebar Turu Kampanya ve Fırsatları

  Ek Bilgiler

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Romanya & Transilvanya & Varna Nessebar Turu Hakkındaki görüşleriniz
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  Whatsapp Hattımız (0850) 308 26 54
  Hemen Arayın (0212) 539 26 54