Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

VİZESİZ SHARM EL SHEIKH

VİZESİZ SHARM EL SHEIKH

En Yakın Tarih: 26.05.2024
Nisan Ayı İtibariyle Her Hafta Hareketli
Tailwind Havayolları İle
4 * - 5 * Otel Seçenekleri
%25'i Şimdi, Kalanı 3 Gün Kala Öde

Çöl safari turları farklı heyecanlar arayanlar için oldukça iddialıdır. Çöl sıcağında, çöl dayanıklı arabalar eşliğinde birbirinden kurak çölleri ziyaret etmek oldukça keyifli olacaktır. Çöl rüzgarlarını, çöl bitkilerini ve çöl hayvanlarını görebileceğiniz safari turları hafızalarınıza mükemmel bir şekilde kazınacaktır. Çöl turları genellikle Dubai ağırlıklı olmaktadır. Dubai’nin zenginliklerinin yanı sıra çöl hayatı oldukça ilginç olacaktır. Hiç deney imlenmemiş bir iklimde bir iki saat vakit geçirmek oldukça ilginç olacaktır. Çöl sıcaklarının hafif durulması ile öğleden sonrası safari için idealdir. Çölde rahat hareket etmek adına 4x4 araçlarla safari yolculuğuna çıkılmaktadır. Safari sırasında çöl kumunun dokusunu hissedebilir, çöl manzarası ile çeşitli fotoğraflar çektirebilirsiniz. Ayrıca çöldeki gün batımına tanıklık edebilirsiniz. Safarinin en güzel yanı deva kervanlarındaki develere binme heyecanıdır.

Çöl Safari Turları Fiyatları

Çöl Safari turları fiyatları ülkelere göre de değişkenlik göstermektedir. Dubai, Ürdün, Lübnan, Tunus ve Güney Afrika çöl safarilerine uygun ülkeler arasındadır. Güney Afrika’da çöl safariler inde yırtıcı çöl hayvanlarına rastlamak mümkün olmaktadır. Eğer tatil seçeneği olarak safari düşünüyorsanız safari turlarına göz atmanız gerekir. Böylece safari otomatikman gerçekleşecektir. Turun içinde olan safari içerikli turlar en düşük 6000 liradan başlamaktadır. Bu turlar 3 gün 4 gece olarak düzenlenmektedir. Öte yandan safari turlarından en yüksek fiyat 15.000 lira olarak gözlemlenmiştir. Ancak Afrika safarisi Dubai safari turlarına göre çok daha yüksek fiyattan alınabilmektedir. Afrika’da çöl içerikli turlar 25.000 lira olarak müşterilere sunulmaktadır.

En Uygun Çöl Safari Turları

 • En uygun çöl safari turları gidilecek ülkeye göre değişkenlik göstermektedir.
 • Bununla birlikte bu turlar otele göre de fiyat farklılığı oluşturmaktadır.
 • En uygun safari turları 5.900 lira gibi bir fiyattan alıcı bulmaktadır.
 • Elbette ki bu fiyat seçilen otel hizmetine göre inişli çıkışlı olabilir.
 • Bununla birlikte safari turunu ne kadar uzatırsanız o kadar masrafınız olacaktır.
 • Bu yüzden 3 gün 4 gece safari turlarını değerlendirmek safari heyecanını yaşayabilmek adına oldukça doyurucu olacaktır.
 • Her tur firmasının müşterilere sunduğu seçenekler bulunmaktadır. Şunu da belirtmekte yarar vardır.
 • Ülkemiz dahilinde 0-6 yaş çocuklarda otel hizmetleri sınırsızdır.
 • Ancak çöl safarisine çıkıyorsanız en az 2500 lirayı çocuğunuzun otel masraflarına ayırmanız şarttır.

En Ucuz Çöl Safari Turları

En ucuz çöl safari turları 5.900 olarak gözlemlenmektedir. Oda Lübnan’da yer almaktadır. Dubai’de bir çöl safarisi düşünüyorsanız bunun en düşük bedeli 6.800 liradır. Afrika’da ucuz çöl safari turu yapmak isteyen kişiler ise 22.000 lira ödemek durumundadır. Ancak bu turlar daha uzun solukludur. Bununla birlikte tatilini safari olarak değerlendirmek isteyenler otel seçimini doğru yaptıkları takdirde çok daha ucuz bir tatil geçirebilmektedir. Safari için en uygun olan turu keşfetmek için araştırma yapmak, yapılan yorumları incelemek oldukça yararlı bir yaklaşım olacaktır. Sonuç itibari ile yurt dışı odaklı olan çöl safarileri oldukça maliyetlidir. Bu yüzden bütçeye en uygun olanlar tercih edilmelidir.

Çöl Safari Turu

 • Çöl safari turu kişilerin adrenalin seviyesini yükseltebilecek gezilerden biridir.
 • Özellikle daha önce çöl deneyimi yaşamamış kişiler için oldukça keyif vericidir.
 • Çöl safarileri de kendi içinde sınıflandırılmaktadır. Güneşin ilk saatlerinde yapılan safariler güne erken başlayanların tercihi olmaktadır.
 • Bununla birlikte çöl hayatını yaşamak maksadı ile çadırda çölde konuklama şeklinde safari turları da mevcuttur.
 • Bazı safarilerde sadece gün batımını çölde izleyen romantiklerin tercihi olarak şekillenir.
 • Elbette ki safari sınıfına göre fiyatta artabilmektedir.
 • Ancak safari turu olarak alınmış tatil turlarında rehberler bunu ziyaretçilere zaten sunabilmektedir.
 • Safari kafilesinde çeşitli etkinlikler de bulunabilmektedir.
 • Bunlar arasında nargile, kına, dans, yırtıcı hayvanlarla fotoğraf çekimi olabilmektedir.

Çöl Safari Turları 1 Günlük

Çöl Safari Turları 1 günlük olarak düzenlenmektedir. Çöl safarisi bir gece kalmalı veya günü birlik olarak yapılmaktadır. Turu satın almadan önce tur planlamasını okuyarak safari hakkında genel bilgi almak mümkündür. Bununla birlikte safari turunda rehberiniz sizi en iyi şekilde yönlendirecektir. Çöl safari turuna çıkarken çöle uygun olarak giyinmek, çöl sıcaklarından koruyucu şapka ve güzel kremi kullanmak çok yerinde olacaktır. Bununla birlikte olası bir çöl fırtınasına gözlük ve eşarp kullanımına ihtiyaç olabilmektedir. Safari turunuza deve kervanları görmek size yüzyıllar önceye geriye götürebilir. Bu muhteşem canlılarla fotoğraf çektirebilir farklı deneyimleri yaşayabilirsiniz. Çöl safari mutlaka deneyimlenmesi gereken tatil seçenekleri arasındadır.  

Whatsapp Hattımız (0850) 308 26 54
Hemen Arayın (0212) 539 26 54