Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.


Gemi turları, en güzel seçeneklerden biri olmasına rağmen insanların gözünden kaçan bir tatil çeşidi olagelmiştir. Tatil amacıyla epey iç kesimlerdeki birçok tarihi veya turistik mekana gidilerek birkaç gün geçirilebilmektedir. Aynı şekilde hava yolu kullanılarak uzaklardaki herhangi bir ana karada bulunan herhangi bir tatil seçeneği de insanlar tarafından tercih edilebilmektedir. Hem de ücretleri pahalı denilebilecek seviyede olabilmesine rağmen. Oysa ki, çok daha uygun fiyat karşılığında, az önce saydığımız birçok tatil imkanından çok daha unutulmaz bir tatil deneyimi yaşatması garanti olan gemi turları, toplumumuz tarafından çok az tercih edilmektedir.

Gemi Turu Fiyatları

Gemi turu fiyatları genel itibarıyla çok uygun düzeylerde olmaktadır. Tabii ki bu hükmü verirken, gemi turunun neleri içerdiğini de hesaba katıyoruz. Yani; söz konusu gemi turunun yurt içi veya uluslararası olması, kaç gün süreceği, tur sırasında hangi ülkelerde demir atılacağı, tur boyunca gemide nasıl etkinliklerin yer alacağı gibi etkenler, fiyat saptamasında çok önemlidir. Hele ki gemi turunun uzunluğu, fiyata %99 oranında etki eden bir ana kolon niteliğindedir. Düşünün: Ege Denizi’ndeki adaları gezdiğiniz bir gemi turu ile, birçok Akdeniz ülkesini gezdiğiniz bir gemi turu hiç aynı fiyatta olabilir mi? Tabii ki olamaz. Dolayısıyla, her bütçe için uygun bir gemi turu mutlaka ama mutlaka mevcuttur.

En Uygun Gemi Turları

 • En uygun gemi turları arayışında iseniz kısa turları tercih etmenizi öneriyoruz.
 • Çünkü bir gemi turu ne kadar kısa yol ise, fiyatı o kadar uygun olacaktır.
 • Yalnız şunu da belirtmek isteriz: Gemi turu hobisine yeni başladığınızı düşünerek tavsiye veriyoruz.
 • Nitekim, ilk önce kısa, basit ve ucuz olan seçeneklerle başlayıp bu konudaki bilgi dağarcığınızı geliştirmeniz ve piyasayı öğrenmeniz; zamanla daha uzun yollu ve kendi kategorisindeki en uygun fiyatlı turları keşfetmeniz konusunda size çok yardımcı olacaktır.
 • Eğer gemi turları konusunda bir eksper seviyesinde iseniz lütfen bu önerimize kulak asmayın.
 • Hiç şüphemiz yok ki siz en uygun gemi turlarını bulup doyasıya tatilin tadını çıkarabilecek durumdasınız.

2 Günlük Gemi Turları

2 günlük gemi turları, biraz daha günübirlik bir alternatif arayışında olanlar için çok uygundur. Bir günlük gemi turu çoğu kişiye çok kısa süreli gelebilir. 3 günlük gemi turu ise, özellikle çalışan bir insanın temposunu düşünürsek uzun süreli kaçabilir. Sonuç olarak; bir hafta sonu tatilini kendimize ölçü olarak aldığımızda, teorik olarak bir hafta sonu tatili kadar zaman kaplayan 2 günlük gemi turları, binlerce insan için son derece ilgi çekici bir seçenek olmaktadır. Yıllık izninizi kullanmanıza daha çok zaman varsa, ama daha fazla bekleyecek durumda olmayıp acilen kısa süreli bir kaçamağa ihtiyacınız varsa, birbirinden cezbedici 2 günlük gemi turları sizi bekliyor.

Gemi Otel Turları

 • Gemi otel turları ile siz de hem bir gemi turunun huzurunu, hem de bir otelin konforunu bir arada yaşayabilirsiniz.
 • Gemi otel turları, sadece bu iş için inşa edilen gemiler kullanılarak yapılmaktadır.
 • “Gemi otel”, yani “gemi şeklinde otel” isimlendirmesi buradan ileri gelmektedir.
 • Bu gemiler bazı kaynaklarda “yüzen otel”, “yüzer otel” gibi isimlerle de anılmaktadırlar.
 • Uluslararası arenada ise bu gemilerin İngilizce isimleri olan “cruise” kullanılmaktadır. İnternetten gemi otellerin resimlerine kısaca bakmanız bile, bir gemi otel turunun ne kadar konforlu, ne kadar eğlenceli ve ne kadar romantik olacağını kestirmeniz için yeterlidir.
 • Ama tabii böyle bir tatilin muhtemel maliyetini de hesaba katmak gereklidir.
 • Dürüst olmak gerekirse, en hesaplı cruise turu bile, standart gemi turlarının çoğunluğundan daha pahalı olacaktır.

Gemi İle Akdeniz Turları

Gemi ile Akdeniz turları, ülkemizde en çok tercih edilen gemi turları arasında yer almaktadır. Akdeniz’in yüz ölçümü, Akdeniz’e kıyısı olan ülkelerin sayısı düşünüldüğünde sadece ülkemiz değil, onlarca Akdeniz ülkesi vatandaşı, tatillerinde gemi ile bir Akdeniz turu yapmanın hayallerini kurmaktadırlar. Dikkat ederseniz diğer denizler, kendilerine aynı şekilde onlarca ülkenin kıyısı olmasına rağmen, tur konusunda Akdeniz kadar rağbet görememekteler. Örneğin; turistik amaçlı yapılan Karadeniz turlarının sayısı, Akdeniz turlarına göre çok daha azdır. Zaten turistik geziler için çok dalgalı bir denizdir. Yapılabilen turlar da Akdeniz turları kadar medyatik olmamaktadır. Tarihi on bin yıl öncesine dayanan, kendine has o mükemmel ılıman iklime sahip olan Akdeniz, gemi turları konusunda liderliği kimseye kaptırmamaktadır.

Gemi Tatil Turları

 • Gemi tatil turları, ömrünüzde mutlaka en az bir kere denemeniz gereken bir tatil çeşididir.
 • Hemen hemen her yıl standart tatil beldelerinden, tatil köylerinden, beş yıldızlı otellerden yana tercih yaparız.
 • Bu sınırın dışına en fazla, uçakla gittiğimiz bir ülkedeki turistik yerleri gezerek çıkarız.
 • Ama aklımıza çok az gelen gemi seyahatlerinin tüm bu seçeneklerden ne kadar da eğlenceli ve heyecan verici olabileceğini tahmin dahi edemeyiz.

 

Whatsapp Hattımız (0850) 308 26 54
Hemen Arayın (0212) 539 26 54