Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

GAP Turu 4 Gece 5 Gün (3 Gece Otel Konaklamalı)

3 GECE OTEL DE
GAP Turu 4 Gece 5 Gün (3 Gece Otel Konaklamalı) Hakkında Genel Bilgiler

Gaziantep, Zeugma Müzesi, Şanlıurfa, Balıklıgöl, Harran, Göbeklitepe, Mardin, Nemrut, Halfeti

1. Gün GAZİANTEP - GAZİANTEP ZEUGMA MÜZESİ - GAZİANTEP – EMİNE GÖĞÜS MUTFAK GEZİSİ – TAHMİS KAHVESİ - GAZİANTEP ÇARŞILARI - ŞANLIURFA

Belirlenen kalkış noktalarından misafirlerimizi aldıktan sonra Ankara - Aksaray - Pozantı - Adana güzergahı takibiyle Gaziantep'e doğru yol almaya başlıyoruz. Yolda alacağımız ücretsiz kahvaltının ardından Doğu'nun Paris'i olarak anılan Gaziantep'e doğru yola devam ediyoruz. Gaziantep'te ilk olarak Zeugma'dan çıkarılan mozaiklerin ve yöreye ait eserlerin sergilendiği Gaziantep Zeugma Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Ardından müzeden çıkıp Antep lezzetlerini tadacağımız restoranımıza geçiyoruz. Alacağımız ekstra öğle yemeğinin ardından Türkiye'de günümüze kadar gelebilmiş ender yapılardan biri olan, yapım tarihi ve uygarlığı bilinmeyen Gaziantep Kalesi'ni (Panoramik) görüyoruz. Daha sonra Kale'nin eteklerinde bulunan Emine Göğüş Mutfak Eserleri Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Dünyaca ünlü Gaziantep Mutfağı'nı tanıdıktan sonra  1635 yılında Gaziantep'te kurulan tarihi kahvehane olan Tahmis Kahve'de Menengiç Kahvesi'nin tadına bakacağız. Antep çarşılarını rehberimiz eşliğinde gezip tanıyabilirsiniz. Bakırcılar ve Almacılar çarşılarında vereceğimiz serbest zamanın ardından Peygamberler şehri olarak bilinen Şanlıurfa'ya gidiyoruz. Şanlıurfa'daki otelimize yerleşim gerçekleştiriyoruz. Konaklama otelimizde gerçekleşecektir. Otelimize yerleştikten sonra dileyen konuklarımız ile Urfa Kültürünün önemli bir parçası olan yemekli Sıra Gecesine gidiyoruz. Sıra gecemiz yemekli sunulacaktır. Sıra gecesine katılmak istemeyen misafirlerimiz yemek için otel civarındaki restoranlarda yemeklerini yiyebilirler. (Ekstra)

2. Gün ŞANLIURFA – GÖBEKLİ TEPE – BALIKLI GÖL – GÜMRÜK HAN – HARRAN – HARRAN ULU CAMİİ – İLK İSLAM MEDRESESİ - MARDİN

Turumuzun ikinci gününe; sabah otelimizde alacağımız kahvaltı ile başlamaktadır. İlk olarak Şanlıurfa’nın en popüler ilçesi, Harran ile gezimize başlıyoruz. Burada Harran Şehrinin ortasında 22 metre yüksekliğe sahip olan Harran Höyüğü, Türkiye’de İslamiyet döneminde kurulmuş en eski Camii olma özelliğini taşıyan Harran Ulu Camii, avlusunda yer alan Anadolu’da kurulan İlk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi), İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik Kubbeli Evlerinden birini ziyaret ettikten sonra Harran’dan ayrılıp, Göbekli Tepe’ye hareket ediyoruz. Dünya arkeolojisinin göz bebeği konumunda olan ve arkeolojik çalışmalarının halen devam ettiği, dünyada bilenen ilk tapınağını içinde barındıran Göbekli Tepe Kutsal Alanını keşfediyoruz. Ardından Şanlıurfa lezzetlerini tatmak için restoranımıza varış sağlıyoruz.

Yemek sonrası Şanlıurfa merkezde turumuza devam ediyoruz. Halil Rahman Gölü, Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, Hz İbrahim Makamı’ndan ötürü ismini alan Makam Camii, Rızvaniye Camii, Mevledi Halil Camii, Hz. İbrahim’in doğmuş olduğu mağarayı görüyoruz. Panoramik Urfa Kalesi, Tarihi Çarşılarından olan Sipahiler, Hüseyinciler, Bakırcılar Çarşısını geziyoruz. Ardından Eşkıya filminden anımsayabileceğiniz Gümrük Han’da çay molası ile dinleniyoruz. Günü bitirirken aracımızla buluşarak tarihi ‘’İpekyolunu’’ takip ederek Viranşehir, Kızıltepe üzerinden  Mardin şehrine varış sağlıyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizdedir.  

3. Gün MARDİN – DAYRULZAFARAN MANASTIRI – KASIMİYE MEDRESESİ – ESKİ PTT BİNASI – ULU CAMİİ - DİYARBAKIR – CAHİT SITKI TARANCI MÜZESİ – DİYARBAKIR ULU CAMİİ – SURLAR MARDİN KAPI - ADIYAMAN

Turumuz, sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Mardin’i keşfetmeye çıkıyoruz. Mardin’de ilk uğrak durağımız bütün dünyadaki Süryani Halkının merkezi konumunda bulunan çok değerli Dayrul Zafaran Manastırı olacaktır. Şemsiler tarafından zamanında güneş tapınağı olarak inşa edilen daha sonra yüzlerce yıl Süryanilerin Patriklik Merkezi Görevini Üstlenen Manastır hakkında edineceğimiz bilgiler bizi etkileyecek ve buraya hayran bırakacaktır. Ardından 15. Yüzyıl Akkoyunlu Hükümdarı Sultan Kasım tarafından yaptırılmaya başlanan Kasımiye Medresesi’ni ziyaret ediyoruz. Alacağımız çok değerli tarihi bilgilerin ardından tarihi Mardin sokaklarından yaya olarak yolumuza devam ederek Mardin çarşılarında Mardin’in en önemli tarihi yapıları içerisinde Hz. Muhammed’in sakalı şerifinin bulunduğu Ulu Camiyi ziyaret ediyoruz. Sonrasında birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış olan PTT binasını görüyoruz. Hemen önümüzde bulunan Şehidiye Camii'ni gördükten sonra vereceğimiz serbest zamanda meşhur Mardin Sabunları ya da badem şekerlerini satın alabilirsiniz. Ardından üç yollu mevkiinden aşağı inip Mardin'in simgelerinden Abbaras'tan geçerek bizi bekleyen aracımızla buluşuyor ve yöresel lezzetlerden oluşan öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğinin ardından Güneydoğu'nun en eski ve köklü şehri olan Diyarbakır'a hareket ediyoruz. Ve böylelikle Diyarbakır gezimize başlıyoruz. Edebiyat dünyamızın önemli isimlerinden Cahit Sıtkı Tarancı'nın ‘’35’’ Yaş şiiriyle tanınan ve bugün müze olarak hizmet veren doğduğu evi ziyaret ediyoruz. Aynı zamanda bu değerli ev Diyarbakır sivil mimarisinin de en güzel örneğidir. Sur içerisinde bulunan İslam tarihinin en eski camilerinden olduğuna inanılan Anadolu’da kurulan V. Haremi Şerif olan Diyarbakır Ulu Camii’sini geziyoruz. Yapım tarihi ve yaptıran uygarlığın bilinmediği ve 9000 yıllık bir tarihe sahip olduğu bilinen Diyarbakır surlarının en eskisi olan Keçi Burcunu, Dicle Nehrinin üstüne kurulu 10 Gözlü Köprüyü, Hevsel Bahçelerini ziyaret ediyoruz ve eşsiz görüntüleri fotoğraflayabilirsiniz. Mardin Kapıyı, Yeni Kapı’yı panoramik olarak gördükten sonra Siverek, Kahta üzerinden Adıyaman’a ulaşıyoruz. Otelimize yerleşim sağlıyoruz. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizdedir.

4. Gün NEMRUT DAĞI – KARAKUŞ TÜMÜLÜSÜ – CENDERE KÖPRÜSÜ – NEMRUT DAĞI GÜN DOĞUMU

Turumuzun dördüncü gününde, sabah erken saatlerde otelimizden ayrılmak üzere minibüslerimize biniyoruz. (Ekstra) Nemrut Dağı’na gün doğumunu seyretmek amacıyla Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. Güneşin ufuktan çıkması ile muhteşem bir an sizleri karşılayacak. Güneşin Doğuşunu seyrettikten sonra Dağın en önemli unsuru ise Kommagene Kralı Antiochos'a ait Tümülüs ve Diğer Kutsal alanlardır. Zirve’de ilk olarak Doğu Terası’nda bulunan I. Antiochos, Zeus, Apollon, Herakles, Kommagene, Kartal ve Arslan Heykellerini görüyoruz ve hakkında bilgi ediniyoruz. Burada rehberimizin anlatımlarını dinlerken Nemrut’un büyüsü sizleri derinden etkileyecektir. Doğu Terası Bağış Sunağını ziyaret ettikten sonra Batı Terası’na doğru ilerliyoruz. Rehberimizin anlatımları bittikten sonra tekrar minibüslerimize gidiyoruz. (Gün doğumu soğuk olabilir. Hazırlıklı gelinmesi konusunda dikkatli olunuz.) Yol güzergâhımızda Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, gezip göreceğimiz başlıca eserler olacak.  Turlarımızın ardından otelimize varıyoruz. Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyoruz. Dönüş yolundayız. Turumuzun sonunda sizi Karagül'ün memleketi, sessiz şehir olarak bilinen Halfeti'ye götürüyoruz. Burada Atatürk ve Birecik Barajları arasında bulunan gölde yaklaşık 1 saat süren tekne turu yapıyoruz. (Ekstra) Tekne turu sonrası öğle yemeğimizi Halfeti'de alıyoruz. Göl kenarında öğle yemeğinin ardından dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Dönüş yolculuğumuza Adana - Aksaray - Ankara üzerinden yolculuğumuz ilerleyecektir.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  Turizm Araçları İle Ulaşım
  3 Gece Konaklama
  3 Sabah Kahvaltısı
  2 Akşam yemeği
  Rehberlik Hizmeti
  Seyahat Sigortası
  Araç İçi İkramlar
  Seyahat Danışmanlığı


   

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  Öğle yemekleri
  Nemrut Dağı Minibüs + Shuttle
  Urfa Sıra Gecesi
  Ekstra belirtilen tüm organizasyonlar
  Halfeti Tekne Turu
  Müze ve Ören yeri giriş ücretleri (Müze Kart: Öğrenci 30₺, yetişkin 60₺

  Araç Hareket Saatleri;

  Araç Hareket Saatleri:
  16.00 İncirli Dilek Pastahanesi Önü
  16.30 Mecidiyeköy İETT Durakları
  17.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi
  17.15 Bostancı Köprüsü Ankara Yönü
  17.30 Kartal Köprüsü Ankara Yönü
  17.45 Pendik Köprüsü Ankara Yönü
  18.00 Çayırova McDonald's
  18.15 Gebze Center Önü
  19:45 İzmit Halkevi
  20.25 Sakarya Otogar

  *4 Yaş altı çocuk kabul edilmez
  * 11 yaşa kadar yanında 2 yetişkin olması durumunda 2.250₺

  GAP Turu 4 Gece 5 Gün (3 Gece Otel Konaklamalı) Kampanya ve Fırsatları

  %25'i Şimdi, Kalanı 3 Gün Kala Öde

  Tatilinizin %25’ini şimdi, kalanı konaklamaya 3 gün kalaya kadar istediğin tarihte ödeme avantajından yararlanabilirsin.

  Ek Bilgiler

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  GAP Turu 4 Gece 5 Gün (3 Gece Otel Konaklamalı) Hakkındaki görüşleriniz
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  Whatsapp Hattımız (0850) 308 26 54
  Hemen Arayın (0212) 539 26 54