Üye Girişi

  Bir hesabınız mı var Giriş Yap

  Bir hesabınız mı var Giriş Yap

  Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

  GAP TURU 4 GECE (3 GECE OTEL KONAKLAMALI)

  3 GECE OTEL DE

  Hemen Rezervasyon Yapın

  Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

  Tarih
  Çocuk
  Yetişkin
  1.Çocuk
  2.Çocuk
  a
  GAP TURU 4 GECE (3 GECE OTEL KONAKLAMALI) Hakkında Genel Bilgiler

  Gaziantep, Zeugma Müzesi, Şanlıurfa, Balıklıgöl, Harran, Göbeklitepe, Mardin, Nemrut, Halfeti

  1. Gün GAZİANTEP - GAZİANTEP ZEUGMA MÜZESİ - GAZİANTEP – EMİNE GÖĞÜS MUTFAK GEZİSİ – TAHMİS KAHVESİ - GAZİANTEP ÇARŞILARI - ŞANLIURFA

  Belirtilen noktalardan misafirlerimizi aldıktan sonra Ankara – Aksaray – Pozantı - Adana güzergâhını takip Gaziantep'e doğru yol alıyoruz. Yol üstünde vereceğimiz serbest kahvaltının ardından Doğu’nun Paris’i olarak adlandırılan Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz. Gaziantep’te ilk olarak Zeugma’dan çıkartılan mozaiklerin ve bölgeye ait eserlerin sergilendiği Gaziantep Zeugma Müzesi’ni geziyoruz. Ardından müzeden ayrılarak, Antep lezzetlerini tadacağımız restaurantımıza gidiyoruz. Alacağımız ekstra öğle yemeğinin ardından yapılış tarihi ve uygarlığı bilinmeyen Türkiye’de günümüze kadar ayakta kalan nadir yapılardan olan Gaziantep Kalesini (Panoramik) görüyoruz. Ardından Kale’nin eteklerinde bulunan Emine Göğüş Mutfak Eserleri Müzesi’ni geziyoruz. Dünyaca ünlü Gaziantep Mutfağını yakından tanıdıktan sonra Tahmis Kahvesinde Menengiç Kahvesi tadına bakacağız. Rehberimiz ile birlikte Antep çarşılarını gezebilirsiniz. Bakırcılar, Almacılar çarşılarında vereceğimiz serbest zaman sonrasında Peygamberler şehri olarak bilinen Şanlıurfa'ya gidiyoruz. Şanlıurfa'da otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde gerçekleşecektir. Otelimize yerleştikten sonra Arzu eden konuklarımız ile Urfa Kültürünün bir parçası olan yemekli Sıra Gecesine gidiyoruz. Sıra gecemiz yemekli olacaktır. Sıra gecesine katılmayacak olan misafirlerimiz yemek için otel civarındaki restaurantlarda yiyebilirler. (Ekstra)

  2. Gün ŞANLIURFA – GÖBEKLİ TEPE – BALIKLI GÖL – GÜMRÜK HAN – HARRAN – HARRAN ULU CAMİİ – İLK İSLAM MEDRESESİ - MARDİN

  Turumuz, sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, İlk olarak Şanlıurfa’nın en popüler ilçesi olan Harran ile gezimize başlıyoruz. Burada Harran Şehrinin ortasında 22 mt yükseklikte var olan Harran Höyüğü, Türkiye’de İslamiyet döneminde kurulmuş en eski cami olma özelliğini taşıyan Harran Ulu Camii, avlusunda yer alan Anadolu’da kurulan İlk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi), İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik Kubbeli Evlerinden birini ziyaret ediyoruz. Harran’dan ayrılarak, Şanlıurfa’nın Göbekli Tepe’ye hareket ediyoruz. Dünya arkeolojisinin göz bebeği olan ve arkeolojik çalışmaların halen devam ettiği, dünyada bilenen ilk tapınağı içinde barındıran Göbekli Tepe Kutsal Alanını geziyoruz. Ardından Şanlıurfa lezzetlerini tadmak için restaurantımıza gidiyoruz. Yemek sonrasında Şanlıurfa merkezde gezimize başlıyoruz. Halil Rahman Gölü, Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, Hz İbrahim Makamı’ndan ötürü ismini alan Makam Camii, Rızvaniye Camii, Mevledi Halil Camii, Hz. İbrahim’in doğduğu mağarayı görüyoruz. Panoramik Urfa Kalesi, Tarihi Çarşılardan olan Sipahiler, Hüseyinciler, Bakırcılar Çarşısını geziyoruz. Ardından Eşkıya filminden anımsayabileceğiniz Gümrük Han’da çay molası veriyoruz. Günün sonunda aracımızla buluşarak tarihi İpekyolunu takip ederek Viranşehir, Kızıltepe üzerinden  Mardin şehrine gidiyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  3. Gün MARDİN – DAYRULZAFARAN MANASTIRI – KASIMİYE MEDRESESİ – ESKİ PTT BİNASI – ULU CAMİİ - DİYARBAKIR – CAHİT SITKI TARANCI MÜZESİ – DİYARBAKIR ULU CAMİİ – SURLAR MARDİN KAPI - ADIYAMAN

  Turumuz, sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Mardin’i gezmeye başlıyoruz Mardin’de ilk durağımız bütün dünyadaki Süryani Halkının merkezi konumunda bulunan Dayrul Zafaran Manastırı olacaktır. Şemsiler zamanında güneş tapınağı olarak inşa edilen daha sonra yüzlerce yıl Süryanilerin Patriklik Merkezi Görevini Üstlenen Manastır hakkında edineceğimiz bilgiler bizi buraya hayran bırakacaktır. Ardından 15.yy Akkoyunlu Hükümdarı Sultan Kasım tarafından yaptırılan Kasımiye Medresesi’ni geziyoruz. Alacağımız önemli tarihi bilgilerden sonra tarihi Mardin sokaklarından yaya olarak yolumuza devam edip  Mardin çarşılarında Mardin’in en önemli tarihi yapılarından içerisinde Hz. Muhammedin sakalı şerifinin bulunduğu Ulu Camiyi geziyoruz. Sonrasında birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış olan PTT binasını görüyoruz. Hemen karşımızda bulunan Şehidiye Cami’ni de gördükten sonra vereceğimiz serbest zamanda meşhur Mardin Sabunları veya badem şekeri alabilirsiniz. Ardından üç yol mevkiinden kendimizi aşağı bırakıp Mardin’in sembollerinden olan Abbaralardan geçerek bizi bekleyen aracımızla buluşup, yöresel tadlardan oluşan öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası Güneydoğunun en eski ve köklü kenti Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Diyarbakır gezisine başlıyoruz. Edebiyat dünyamızın önemli isimlerinden 35 yaş şiiri ile tanınan, Cahit Sıtkı Tarancı’nın doğduğu ve şu anda müze olarak hizmet veren evi geziyoruz. Bu ev aynı zamanda Diyarbakır sivil mimarisinin de en güzel örneğidir. Sur içerisinde İslam tarihinin en eski camilerinden olduğuna inanılan Anadolu’da kurulan V.Haremi Şerif olan Diyarbakır Ulu Camiini geziyoruz. Yapım tarihi ve yaptıran uygarlığın bilinmediği, 9000 yıllık bir tarihe sahip olduğu bilinen Diyarbakır surlarının en eskisi olan Keçi Burcunu, Dicle Nehrinin üstüne kurulu 10 Gözlü Köprüyü, Hevsel Bahçelerini görüp, fotoğraflıyoruz. Mardin Kapıyı, Yeni Kapı’yı panoramik olarak gördükten sonra Siverek, Kahta üzerinden Adıyaman’a ulaşıyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.

  4. Gün NEMRUT DAĞI – KARAKUŞ TÜMÜLÜSÜ – CENDERE KÖPRÜSÜ – NEMRUT DAĞI GÜN DOĞUMU

  urumuz, sabah erken saatlerde otelimizden ayrılarak minibüslerimize biniyoruz. (Ekstra) Nemrut Dağı’na doğru yola çıkıyoruz. Gün doğumunu seyretmek için Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. Güneşin ufuktan çıkması ile muhteşem bir an sizleri karşılayacak. Güneşin Doğuşunu seyrettikten sonra Dağın en önemli unsuru ise Kommagene Kralı Antiochos'a ait Tümülüs ve Diğer Kutsal alanlardır. Zirve’de İlk olarak Doğu Terası’nda bulunan I. Antiochos, Zeus, Apollon, Herakles, Kommagene, Kartal ve Arslan Heykellerini görüyoruz. Burada rehberimizin anlatımlarını dinlerken Nemrut’un büyüsü sizleri de derinden etkileyecektir. Doğu Terası Bağış Sunağını gördükten sonra Batı Terası’na geçiyoruz. Rehberimizin anlatımları bittikten sonra tekrar minibüslerimize gidiyoruz. (Gün doğumu soğuk olabilir. Hazırlıklı gelinmesi konusunda dikkatli olunuz.) Yol güzergâhımızda Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, gezeceğimiz başlıca eserler olacak. Gezilerimizin ardından otelimize ulaşıyoruz. Alacağımız kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyoruz. Dönüş yoluna geçiyoruz. Gezimizin sonuunda sizleri Karagül'ün memleketi olan Sessiz şehir olarak bilinen Halfeti'ye götürüyoruz. Burada Atatürk ve Birecik Barajları arasında kalan gölde yaklaşık 1 saat süren bir tekne turu yapıyoruz. (Ekstra) Tekne turu dönüşü Halfeti'de öğle yemeğimizi alıyoruz. Göl kenarında alacağımız öğle yemeğinin ardından Dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Adana - Aksaray - Ankara üzerinden dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

  Tur Hareket Detayları

  Kalkış Yerleri:
   Tur Hareket Tarihleri:
   11, 25 Ekim
   Tarih İki Kişilik Odada
   Kişi Başı
   Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
   11.10.20222.800,00 TL- 2.800,00 TL-Taksitler »
   25.10.20222.800,00 TL- 2.800,00 TL-Taksitler »

   Fiyata Dahil Olan Hizmetler

   Turizm Araçları İle Ulaşım
   3 Gece Konaklama
   3 Sabah Kahvaltısı
   2 Akşam yemeği
   Rehberlik Hizmeti
   Seyahat Sigortası
   Araç İçi İkramlar
   Seyahat Danışmanlığı


    

   Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

   Öğle yemekleri
   Nemrut Dağı Minibüs + Shuttle
   Urfa Sıra Gecesi
   Ekstra belirtilen tüm organizasyonlar
   Halfeti Tekne Turu
   Müze ve Ören yeri giriş ücretleri (Müze Kart: Öğrenci 30₺, yetişkin 60₺

   Araç Hareket Saatleri;

   Araç Hareket Saatleri:
   16.00 İncirli Dilek Pastahanesi Önü
   16.30 Mecidiyeköy İETT Durakları
   17.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi
   17.15 Bostancı Köprüsü Ankara Yönü
   17.30 Kartal Köprüsü Ankara Yönü
   17.45 Pendik Köprüsü Ankara Yönü
   18.00 Çayırova McDonald's
   18.15 Gebze Center Önü
   19:45 İzmit Halkevi
   20.25 Sakarya Otogar

   *4 Yaş altı çocuk kabul edilmez
   * 11 yaşa kadar yanında 2 yetişkin olması durumunda 2.250₺

   GAP TURU 4 GECE (3 GECE OTEL KONAKLAMALI) Kampanya ve Fırsatları

   Ek Bilgiler

   İptal Şartları

   Vize Bilgileri

   GAP TURU 4 GECE (3 GECE OTEL KONAKLAMALI) Hakkındaki görüşleriniz
   Bu tur için toplam puanınız

   Tur ne kadar eğlenceliydi?

   Rehberler ne kadar ilgiliydi?

   Oteller / yemekler nasıldı?

   Tur güzergahı nasıldı?