Üye Girişi

  Bir hesabınız mı var Giriş Yap

  Bir hesabınız mı var Giriş Yap

  Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

  TRENLİ DOĞU TURU

  1 GECE TATVAN 1 GECE VAN 2 GECE KARS KONAKLAMA

  Hemen Rezervasyon Yapın

  Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

  Tarih
  Çocuk
  Yetişkin
  1.Çocuk
  2.Çocuk
  a
  TRENLİ DOĞU TURU Hakkında Genel Bilgiler

  1. Gün YATAKLI TREN YOLCULUĞU

  Siz değerli misafirlerimiz birlikte saat 11.00'de toplanıp Ankara Gar’da Van Gölü Ekspresi’nin 11.20 seferi ile seyahatimize başlıyoruz.. 25 Saat süren keyifli bir yolculuğun ardından Tatvan’a varıyoruz. 

  2. Gün BİTLİS AHLAT TATVAN

  Saat 13.00’de Tatvan’da bizi bekleyen aracımıza binerek önce öğle yemeğine geçip yemek yedikten sonra Ahlat’a geliyoruz. Erken döneme ait en büyük Türk – İslam mezarlığı olan Ahlat Selçuklu Mezarlarını ziyaret ediyoruz. Burada her biri anıt niteliğinde olan ve bazılarının boyunun üç buçuk metreye kadar ulaştığı mezar taşlarının arasında adeta bir açık hava müzesi geziyormuş hissiyatına kapılabilirsiniz. Ahlatta geçireceğimiz keyifli zaman sonrasında Tatvan’da otelimize konaklamamızı yapıyoruz.

  (Dileyen misafirlerimiz Firmamıza ait PAŞAHAN KONAĞINDA yöresel müzik ziyafeti ile eğlenebileceğimiz gece organizasyonuna katılabilirler) (DAHİL)

  SABAH KAHVALTISI; EKSTRA 

  ÖĞLE YEMEĞİ; EKSTRA

  AKŞAM YEMEĞİ; TATVAN MOSTAR OTEL 4*

  3. Gün AKDAMAR ADASI AKDAMAR KİLİSESİ VAN KALESİ VAN URARTU MÜZESİ

  Sabah otelde açık büfe kahvaltımızı yaptıktan sonra.

  Ekstra Opsiyonel Tur Seçeneği:

  Nemrut Dağı Krater Gölü ve Kalderası Turu

  Bzleri bekleyen minibüslerimize binip dünyanın ikinci, Türkiye'nin en büyük krater gölü olan, Nemrut Krater Gölü’ne (kaldera) çıkıyoruz. Krater içerisindeki Büyük Göl/Mavi Göl ve Ilık Göl/Yeşilgöl ayrıca uyuyan bu yanardağın derinliklerinden gelen buhar bacalarını ziyaret ederken görecek olduğunuz manzaralar karşısında hayrete düşeceksiniz. Kendinizi inanılmaz bir coğrafyada farklı bir dünyada hissedeceksiniz. Kısa bir yürüyüş ve çekeceğimiz fotoğraflar sonrasında Tatvan'a dönüş ve Van’a doğru hareket.

   

  Saat: 12.00’de Akdamar adasına transfer için bizi bekleyen teknemize binip AKDAMAR ADASI VE AKDAMAR KİLİSESİNİ geziyoruz. Daha sonra saat: 14.00’te öğle yemeğini yedikten sonra İlk olarak eski yerleşim yeri olan Tuşpa Kalesi’ne geliyoruz. Urartu krallığının başkentinin kurulduğu kalenin eteklerinde rehberimizden bu uygarlıkla ilgili bilgileri alırken gün batımı saatlerinde dileyen misafirlerimiz kalenin üzerinde Van Gölünün muhteşem manzarasını fotoğraflayabilir, dileyen misafirlerimiz kalenin eteklerinde vereceğimiz serbest zamanımızda çaylarını yudumlayabilirler. Verecek olduğumuz kısa molamızın ardından Van kedi evini ziyaret edip otelimize yerleşiyoruz.

  KAHVALTI; OTEL AÇIK BÜFE

  ÖĞLE YEMEĞİ; EKSTRA

  AKŞAM YEMEĞİ; VAN ROYAL MİLANO

  4. Gün MURADİYE ŞELALESİ-DOĞUBEYAZIT-KAÇAKÇILAR ÇARŞI- İSHAK PAŞA SARAYI

  Sabah açık büfe kahvaltımızı yaptıktan sonra otelimizden ayrılıp Doğubeyazıt’a doğru hareket ediyoruz. Sırasıyla MURADİYE ŞELALESİ, ŞEYTAN KÖPRÜSÜ ve AĞRI DAĞI SEYRİ yaptıktan sonra tarihi İSHAK PAŞA SARAYI’na varıyoruz. Burayıda gezdikten sonra Doğubeyazıt’ta öğle yemeği ve Doğubeyazıt kaçakçılar çarşısı(serbest zaman) daha sonra Kars şehir merkezine hareket… Otelimizde akşam yemeği ve konaklama.. Dileyen misafirlerimizle Kafkas gecesi izlemeye gidiyoruz… (ekstra)

  KAHVALTI; AÇIK BÜFE OTEL

  ÖĞLE YEMEĞİ; EKSTRA

  AKŞAM YEMEĞİ; OTEL

  KONAKLAMA: KARS GRAND ANİ OTEL 4*

  5. Gün KARS ŞEHİR-ANİ HARABELERİ-ÇILDIR GÖLÜ-KARS KALESİ

  Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Ani’ye hareket ediyoruz. Büyük Katedral, Resimli Kilise, Selçuklu Sarayı, Anadolu’da yapılan ilk cami olan Menuçehr Cami gibi önemli kalıntılar burada göreceğimiz tarihi eserlerden sadece bir kaçı. Yapılan anlatımlar ardından, Türkiye’nin en doğusundaki tarihi kenti son bir defa daha fotoğrafladıktan sonra Doğu Anadolu’nun en yüksek gölü olan Çıldır Gölü’ne doğru yolculuğumuz başlıyor. Göl kenarındaki zamanımızı dileyen misafirlerimiz Kar kızaklarıyla kızak turu yapabilir.(Kızak Turu gölün buz tuttuğu dönemlerde yapılabilir) (Ekstra) Sonrasında göl buzları kırılarak yakalanan balıklardan oluşan öğle yemeğimizi yiyor ve Kars merkeze geliyoruz. . Rus Baltık mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Fetiye Camii’ni geziyoruz. Sonrasında Kars sokakların da serbest zaman veriyoruz. Ardından Kars’ın meşhur peynirlerini ve balını satın alabileceğiniz yöresel ürünler mağazasına gidiyoruz. Akşam yemeğine kadar karlarla kaplı Rus mimarinin en güzel örneklerini göreceğiniz sokaklarda serbest zaman veriyoruz.. Daha sonra Akşam yemeği ve konaklama.  

  KAHVALTI; OTEL AÇIK BÜFE 

  ÖĞLE YEMEĞİ; EKSTRA 

  AKŞAM YEMEĞİ; OTEL

  KONAKLAMA: KARS GRAND ANİ OTEL 4*

  6. Gün SARIKAMIŞ-ERZURUM ŞEHRİ- ERZURUM EVLERİ-YAKUTYE

  Otelde aldığımız açık büfe kahvaltı sonrası Kars’ı gezmeye başlıyoruz. Kars Kalesi (panoramik) ve Kümbet Camisi (12 havariler kilisesi), ünlü şairlerimizden Namık Kemal’in bir dönem yaşadığı evi görüp Kars sokaklarını keşfediyoruz. Rus Baltık mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Fetiye Camii’ni geziyoruz.Sonrasında Kars sokakların da serbest zaman veriyoruz.Ardından Kars’ın meşhur peynirlerini ve balını satın alabileceğiniz yöresel ürünler mağazasına gidiyoruz. Daha sonra Erzuruma hareket.. Erzurum’da ilk durağımız meşhur Cağ Kebapçısı olacak. Öğle yemeğimizden sonra Yakutiye Medresesi ile Erzurum gezimize başlıyoruz. Ardından Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese ve Ulu Cami ziyaretimizi yapacağız. Bu ziyaretlerimizin ardından otantik Erzurum Evlerinde çay ve kahve molası veriyoruz. Günümüzü meşhur Oltu taşı ve bu taştan yapılma eserleri görüp alışveriş yapabileceğimiz Taş Han ziyaretimiz ile sonlandırıyoruz. Erzurum Havalimanı’ na hareket ediyor ve

  Erzurum-Ankara 21.40

  Erzurum-İstanbul (saw) 20.20

  uçağı ile dönüş..

  SABAH KAHVALTISI; OTEL AÇIK BÜFE 

  ÖĞLE YEMEĞİ; EKSTRA

  HAVA LİMANI

  Tur Hareket Detayları

  Kalkış Yerleri:
   Tur Hareket Tarihleri:
   05, 07, 12, 19, 21 Şubat
   Tarih İki Kişilik Odada
   Kişi Başı
   Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
   05.02.20237.050,00 TL- 7.050,00 TL-Taksitler »
   07.02.20237.050,00 TL- 7.050,00 TL-Taksitler »
   12.02.20237.050,00 TL- 7.050,00 TL-Taksitler »
   19.02.20237.050,00 TL- 7.050,00 TL-Taksitler »
   21.02.20237.050,00 TL- 7.050,00 TL-Taksitler »

   Fiyata Dahil Olan Hizmetler

   Gidiş tren bileti (yataklı)
   Dönüş Uçak Bileti
   4 gece lüks otel konaklaması
   4 sabah kahvaltısı
   4 akşam yemeği
   Yöresel müzik ziyafeti
   Araç ile ulaşımlar
   Seyahat sigortası
   Araç içi ikramlar
   Kokartlı rehber
   Acente Refakatı

   Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

   Tren içi yiyecekler
   Ören yeri giriş ücretleri
   Öğle yemekleri
   Nemrut krater gölü transferi
   Akdamar adası tekne aktarma ücreti

   TRENLİ DOĞU TURU Kampanya ve Fırsatları

   Ek Bilgiler

   İptal Şartları

   Vize Bilgileri

   TRENLİ DOĞU TURU Hakkındaki görüşleriniz
   Bu tur için toplam puanınız

   Tur ne kadar eğlenceliydi?

   Rehberler ne kadar ilgiliydi?

   Oteller / yemekler nasıldı?

   Tur güzergahı nasıldı?


   Whatsapp Hattımız (0532) 700 53 00
   Hemen Arayın (0850) 308 26 54