Üye Girişi

  Bir hesabınız mı var Giriş Yap

  Bir hesabınız mı var Giriş Yap

  Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

  Küba Turu-THY- Casa Serisi

  7 Gece 8 Gün

  Hemen Rezervasyon Yapın

  Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

  Tarih
  Çocuk
  Yetişkin
  1.Çocuk
  2.Çocuk
  a
  Küba Turu-THY- Casa Serisi Hakkında Genel Bilgiler

  1. Gün ISTANBUL- HAVANA

  Sabah 07:45’de Küba’nın başkenti Havana’ya ulaşıyoruz. Havalimanında karşılanma ve rehberimiz eşliğinde, konaklayacağımız tesise geçerek , eşyalarımızı bırakıyoruz.Daha sonra gezimize başlıyoruz. kileyici tarihinin yanında dünya savaşlarından çok az zararla çıkmış ve ilk inşa edildiği haliyle kendini korumuş, 50’li ve 60’lı yılların amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana’yı tanıtmaya yönelik Havana Şehir Turu’nu gerçekleştiriyoruz. San Cristobal de la Habana'dan ismini alan Havana; İspanyollar tarafından kurulmuştur. Şehir turumuz modern Havana’dan başlıyor, artdeko ve modern mimarisi ile karışık Vedado Bölgesi'nden geçilerek dünyaca ünlü Devrim Meydanı'na doğru ilerliyoruz... Modern Havana’dan Eski Havana’ya 15 dakika uzaklıkta zaman durmuş gibi kolonyal tarzı meydanları ve binaları karşımıza çıkıyor. Ünlü Capitol binasına uğrayarak tarihi merkezine devam edeceğiz. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco adım adım yürünerek eski sokakları gezecek ve çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılara el sallayarak turumuzu gerçekleştiriyoruz. Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. En değerli fotoğraflarınız siyah beyazlar olacak,  kendinizi zamanında yolculuk yapmış gibi hissedecekseniz. La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar’ı ünlü Ernest Hemingway'i hatırlatacak. Bolero, Chachalar, Maraka ritmi içimizden doğacak. UNESCO’nun sit alanları listesinde yer alan başkentin eski şehrini kolaylıkla bir müzik cenneti denilebilmektedir. Bir turistin Havana’da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Öyle ki insan bazen kendi ülkesinde dinleme olanağını bulduğu kaliteli Latin grupların çokluğu karşısında şaşırmakta ve o zaman müziğin bir Kübalı için hayatın vazgeçilmezlerinden olduğunu daha iyi anlamaktadır. Öğle yemeği turumuz esnasında alınacaktır. 

   

  2. Gün PINAR DEL RIO – VINALES VADİSİ TURU

  Kahvaltı sonrası serbest günümüz başlıyor.Arzu eden misafirlerimiz için, öğle yemekli-Tam gün Pinar del Rio-Vinales Vadisi turumuz olacak.  Bu turumuzda önce tütün tarlaları gezecek, nasıl yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve Vinales’te yerel bir Puro Çiftliği’ni ziyaret edeceğiz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra öğle yemeğini El Palenque Restoranda yiyeceğiz. Cueva del Indio Mağarası’nın içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra Mural de la Prehistoria'da inanılmaz güzel doğada Leovigildo tarafından çizilmiş bir  yağlı boya tablosu  sizi bekliyor.  Son olarak sürpriz bir yerli aile ziyareti yapılacaktır. Ardından Havana'ya geri dönüyoruz.

  3. Gün HAVANA – VARADERO SAHIL TURU

  Kahvaltı sonrası serbest günümüz başlıyor.Arzu eden misafirlerimiz için öğle yemekli- tam gün VARADERO SAHİLLERİ TURUMUZ var.  Varadero sahillerine bir tur yapacağız, Matanzas bölgesinden geçerek güzergahımız üzerinde Küba’nın en yüksek otoyol köprüsüne yakın bir noktada yol molası da vermek sureti ile, manzara izliyoruz. Varadero sahil bölgesine ulaşıyoruz yolculuğumuz yaklaşık 2,5 saat sürecektir.  Varışımızı  takiben sahile yakın mesafede yer alan  güzel bir yerel tesise giriş yapacağız.  (Bu bir otelde yada Büyük Villa butik otel  olabilir) ÖĞLE YEMEĞİ servisini de alabileceğimiz ve YÜZME imkanı bulacağımız bir özel gün bizleri bekliyor. Güzel kumsalında vakit geçirdikten sonra yeniden Havana ‘ya dönüş yapıyoruz

   
   
   
   
  4. Gün HAVANA

  Bu sabahtan itibaren  iki gece üç gün sürecek serbest zamanımız başlıyor.Arzu eden misafirlerimiz  UPGRADE  Extra konaklamalı paket gezimiz var.2 GECE/3GÜN KONAKLAMALI    [ CIENFUEGOS – TRINIDAD – SANTACLARA ]Bu tura katılmak istemeyen misafirlerimiz Havana’da konaklamaya ve serbest zamanlarını geçirmeye devam edeceklerdir. 

  Not: Tur liderimiz Ekstra turu gerçekleştirmek üzere grupla birlikte hareket edecektir

  5. Gün TRINIDAD -ANCON PLAJI

  Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası ,Trinidad şehir turumuzu yapacağız.Tarihi sokaklarında yürüyeceğiz. Plaza Mayoru ziyaret edeceğiz,  Canchánchara Bar’da özel yöresel kokteylden tadacağız, Bugün ayrıca  Ancon sahiline gideceğiz ( Yüzme / denize girme imkanı vardır, hazırlıklı olunuz )Konaklama Trinidad merkez bölgesindedir. Trinidad’da Casa Particular konaklama.

  6. Gün SANTA CLARA – HAVANA

  Sabah  erken kahvaltı sonrası saat 08:30’da Santa Clara‘ya yolculuğumuz başlıyor.Plaza Ernesto Che Guevara, CHE Müzesi ziyaretimizi yapacağız. Burası her gün yüzlerce kişinin ziyaretine geldiği yerdir. Yine Santa Clara merkezde yer alan eski tren rayları ve zırhlı tren anıtını ziyaret edeceğiz.ÖĞLE YEMEĞİ turumuz sonrası yerel bir restoranda alınacaktır. Daha sonra Havana ‘ya yöneliyoruz,

  7. Gün HAVANA

  Kahvaltı sonrası serbest günümüz başlıyor, geceleme  Havana’da Casa Particular.

   
   
   
   
  8. Gün ISTANBUL-varış

  Sabah 08.30'da İstanbul Havalimanına ulaşıyoruz ve turumuz sona eriyor.

  8. Gün HAVANA – ISTANBUL

  Bugün Havana ‘dan ayrılıyoruz. Erken saatlerde Havana havalimanına geçiyoruz.Thy  tarifeli seferi ile 09:10’da  dönüş yolculuğumuz başlıyor.Geceleme uçakta.

   
   
   
   

  Tur Hareket Detayları

  Kalkış Yerleri:
   Tur Hareket Tarihleri:
   21 Ekim
   Tarih İki Kişilik Odada
   Kişi Başı
   Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
   21.10.20221.270,00 USD- --Taksitler »

   Fiyata Dahil Olan Hizmetler

   TÜRK HAVA YOLLARI  ile İSTANBUL –HAVANA – İSTANBUL uçak bileti 23kg Bagaj

   Programda belirtilen tüm turlar ve transferler.

   7 Gece Havana’da CASA PARTICULAR-lisanslı Pansiyon otel KONAKLAMA

   HAVANA 1 ÖĞLE YEMEĞİ.

   Havana’da YARIM GÜNLÜK ŞEHİR TURU

   TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETİ

   Seyahat Sigortası (COVID 19 Kapsamlı )

   *Yurtdışından katılacak misafirlerimiz (Sigortalarını çıkış ülkesinden yaptırmalıdır)

   *Pasaport geçerlilik süreniz en az 1 yıl olmasına özen gösteriniz. Süreyi kontrol ediniz

   Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

   Küba KOLAY Vize ücreti (50 USD ) NOT : Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.

   Programda belirtilmeyen yemekler ve dahil yemeklerde alınan içecekler.

   EKSTRA TURLAR.

   Yurt dışı çıkış pulu (50 TL)

   TURUMUZUN YABANCI - YEREL SERVISLER - REHBER KAPTAN GARSON İÇİN BAHŞİŞLERİ-50 USD

   Küba Turu-THY- Casa Serisi Kampanya ve Fırsatları

   Ek Bilgiler

   İptal Şartları

   Vize Bilgileri

   Küba Turu-THY- Casa Serisi Hakkındaki görüşleriniz
   Bu tur için toplam puanınız

   Tur ne kadar eğlenceliydi?

   Rehberler ne kadar ilgiliydi?

   Oteller / yemekler nasıldı?

   Tur güzergahı nasıldı?